Vizuālās saziņas līdzekļu māksla

123

 

Video operators ir speciālists, kurš veido audiovizuālos darbus - filmas, video televīzijai un internetam, kā arī citām vajadzībām. Atkarībā no sadarbības veida un pakļautības video operators veic dažādus pienākumus. Video operators ir atbildīgs par kadra kvalitāti, gan radoši sadarbojoties ar režisoru, vadošo operatoru/inscenētāju vai pasūtītāju, gan darbu veicot patstāvīgi, lai sagatavotu tehniski, mākslinieciski un saturiski kvalitatīvu video produktu.

 

Mācību ilgums – 4 gadi pēc 9. klases

Stipendija  – līdz 150 Eiro mēnesī

Dienesta viesnīca – 3 minūšu attālumā no tehnikuma

 

Profesionālie moduļi: Audiovizuāla darba veidošanas pamatprocesi, Aktuālo tehnoloģiju pielietošana filmēšanā, Audiovizuāla darba montāža un pēcapstrāde, Operatora darbs televīzijā, Fotografēšanas, filmēšanas, gaismošanas un skaņošanas pamatprocesi un darbu veidi, Tiešraides interneta un TV vidē, Audiovizuāla darba scenogrāfijas izveide, Audiovizuālu darbu veidošana multimediju jomā, Vizuālā komunikācija, Multimediju dizaina elementu pielietošana audiovizuālajos darbos, Fotografēšana un fotogrāfiju apstrāde, Audiovizuālu projektu veidošana, Uzņēmējdarbība radošo industriju nozarē, Video operatora  prakse, Audiovizuāla darba skaņas ieraksts un apstrāde, Kadra kompozīcijas un mākslinieciskās izteiksmes līdzekļu pielietošana video filmēšanā, Radošās domāšanas attīstīšana.

 

Programmas priekšrocības: tehnikums nodrošina visu nepieciešamo tehnisko aprīkojumu, tajā skaitā foto un video aparatūru, kā arī video apstrādes programmatūru. RMMT ir sava filmēšanas studija un praktiskās apmācības notiek sadarbībā ar Latvijas televīzijas video operatoriem. Audzēkņiem pieejams modernākais filmēšanas paviljons Latvijā ar profesionālu skaņu izolāciju un gaismošanas/skaņu tehniku.

 

Absolvējot tehnikumu saņemsi: diplomu par profesionālo vidējo izglītību (vidējā izglītība – kārtojot visus Valsts centralizētos eksāmenus un profesijas) Starptautisko IES Sertifikātu.

 

Pēc tehnikuma absolvēšanas varēsi mācīties: Latvijas Mākslas akadēmijā, Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Universitātē – jebkurā Latvijas augstskolā, kā arī citu valstu augstskolās – daudzi absolventi izmanto šo iespēju.

 

Ar tehnikumā iegūtajām zināšanām un diplomu varēsi strādāt: audiovizuālo darbu projektu veidošanā, darbojoties radošā komandā ar uzņemšanas grupu un veicot kvalitatīvu uzņemšanas objektu fiksāciju. Televīzijā,  kino, multimediju, video, animācijas un mājas lapu dizaina komercsabiedrībās, reklāmas aģentūrās, veicot video vizualizēšanas funkcijas. Video operators var būt citu speciālistu vadībā nodarbināta persona,  pašnodarbināta persona, kas veic individuālo komercdarbību.