Vizuālās saziņas līdzekļu māksla

 

 

 

 

 

 

Skaņu operators nodrošina pasākumu apskaņošanu, veic skaņas ierakstīšanu, sagatavoto audio materiālu (mūzikas, balss, skaņu efektu) atskaņošanu, veic elektroniskās aparatūras izvietošanu, strādā ar mikrofoniem, skaņas pastiprinātājiem, skaņu pultīm un skaņu ieraksta iekārtām, nosaka skaņu ieraksta iekārtu gatavību un atbilstību dotajam uzdevumam.

 

Mācību ilgums – 4 gadi pēc 9. klases

Stipendija  – līdz 150 Eiro mēnesī

Dienesta viesnīca – 3 minūšu attālumā no tehnikuma

 

Profesionālie moduļi: Skaņu ieraksts studijā, Pasākumu apskaņošana, Apskaņošanas un skaņu ierakstu projektu veidošana, Elektroniskas mūzikas programmēšana, Uzņēmējdarbība radošo industriju nozarē, Skaņu operatora prakse, Mūzikas pamatprasmes, Audiovizuāla darba skaņas ieraksts un apstrāde, Radio elektronikas tehnisko darbu pamatiemaņas, Audio/gaismošanas sistēmu tehnisko zīmējumu un skiču izstrāde, Lokālo datortīklu ierīkošana un konfigurēšana, Fotografēšanas, filmēšanas, gaismošanas un skaņošanas pamatprocesi un darbu veidi, Radošās domāšanas attīstīšana, Darbs ar audio iekārtām, Gaismošanas/ skaņošanas elektrodrošība.

 

Programmas priekšrocības: mācību procesam tiek nodrošināta nepieciešamā tehnika, pieejamas vairākas pilnībā aprīkotas, modernas foto un video studijas. Tiek nodrošināta pieeja visām nepieciešamajām datorprogrammām. Audzēkņiem pieejams modernākais filmēšanas paviljons Latvijā ar profesionālu skaņu izolāciju un gaismošanas/skaņu tehniku.

 

Absolvējot tehnikumu saņemsi: diplomu par profesionālo vidējo izglītību (vidējā izglītība – kārtojot visus Valsts centralizētos eksāmenus un profesijas) Starptautisko IES Sertifikātu.

 

Pēc tehnikuma absolvēšanas varēsi mācīties: Latvijas Mākslas akadēmijā, Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Universitātē – jebkurā Latvijas augstskolā, kā arī citu valstu augstskolās – daudzi absolventi izmanto šo iespēju.

 

Ar tehnikumā iegūtajām zināšanām un diplomu varēsi strādāt: kultūras institūcijās (teātrī, kino, televīzijā), uzņēmumos, kas nodrošina un plāno dažādus gaismas mākslinieciskos risinājumus pasākumos, kino, televīzijā, teātrī un videofilmās.