Vizuālās saziņas līdzekļu māksla

123

 

Fotogrāfs ir speciālists, kurš rada un apstrādā estētiski augstvērtīgu (profesionālu) fotogrāfisku attēlu, veic materiālu novērtēšanu, atlasi un saglabāšanu, atbilstoši darba devēja vai individuālā pasūtītāja uzdevumam.

 

Mācību ilgums – 4 gadi pēc 9. klases

Stipendija  – līdz 150 Eiro mēnesī

Dienesta viesnīca – 3 minūšu attālumā no tehnikuma

 

Profesionālie moduļi: Fotografēšanas pamatprocesi, Fotogrāfiju digitālā apstrāde, Kadra kompozīcijas un mākslinieciskās izteiksmes līdzekļu pielietošana fotogrāfijā, Fotografēšanas vides iekārtošana, scenogrāfija, Fotografēšanas, filmēšanas, gaismošanas un skaņošanas pamatprocesi un darbu veidi, Grafiskā dizaina darbu veidošana, Multimediju dizaina darbu veidošana, Jaunāko tehnoloģiju pielietošana fotografēšanā, Alternatīvo paņēmienu pielietošana fotogrāfiju  izgatavošanā, Uzņēmējdarbība radošo industriju nozarē, Fotogrāfa prakse, Žanru izmantošana foto darbu veidošanā, Video filmēšana un montāža, Foto projektu veidošana, Vizuālā komunikācija, Radošās domāšanas attīstīšana.

 

Programmas priekšrocības: mācību procesam tiek nodrošināta fototehnika, pieejamas vairākas pilnībā aprīkotas, modernas foto studijas. RMMT šobrīd ir Latvijā modernākā analogās fotogrāfijas laboratorija fotogrāfiju izgatavošanai. Tiek nodrošināta pieeja visām nepieciešamajām datorapstrādes programmām.

 

Absolvējot tehnikumu saņemsi: diplomu par profesionālo vidējo izglītību (vidējā izglītība – kārtojot visus Valsts centralizētos eksāmenus un profesijas) Starptautisko IES Sertifikātu.

 

Pēc tehnikuma absolvēšanas varēsi mācīties: Latvijas Mākslas akadēmijā, Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Universitātē – jebkurā Latvijas augstskolā, kā arī citu valstu augstskolās – daudzi absolventi izmanto šo iespēju.

 

Ar tehnikumā iegūtajām zināšanām un diplomu varēsi strādāt: uzņēmumos, kuru darbības sfēra ir fotogrāfija, reklāmas dizains, žurnālistika, WEB dizains, kā arī veidot individuālos uzņēmumus.