Vizuālās saziņas līdzekļu māksla

 

 

 

 

Gaismošanas operators piemēro gaismas mākslinieciskos risinājumus, nodrošina un pārbauda gaismu izvietojumu, izvēlas nepieciešamo gaismas avotu daudzumu, jaudu un gaismas staru virzienu, nodrošina gaismas iekārtu un gaismu vadības sistēmu darbību teātrī (uz skatuves), kino, televīzijā (studijā), dažādos pasākumos, koncertos, izrādēs radošos projektos, piedalās video filmēšanā (reklāmas klipos), kā arī veic gaismošanu vides objektiem.

 

Mācību ilgums – 4 gadi pēc 9. klases

Stipendija  – līdz 150 Eiro mēnesī

Dienesta viesnīca – 3 minūšu attālumā no tehnikuma

 

Profesionālie moduļi: Gaismošana, Gaismošanas projektu veidošana, Arhitektūras gaismošana, Gaismošanas/ skaņošanas elektrodrošība, Gaismošanas risinājumu izstrāde, Darbs ar gaismošanas tehniku, Vizuālā komunikācija, Audio/gaismošanas sistēmu tehnisko zīmējumu un skiču izstrāde, Fotografēšanas, filmēšanas, gaismošanas un skaņošanas pamatprocesi un darbu veidi, Uzņēmējdarbība radošo industriju nozarē, Gaismošanas operatora  prakse, Lokālo datortīklu ierīkošana un konfigurēšana, Radošās domāšanas attīstīšana.

 

Programmas priekšrocības: mācību procesam tiek nodrošināta nepieciešamā tehnika, pieejamas vairākas pilnībā aprīkotas, modernas foto un video studijas. Tiek nodrošināta pieeja visām nepieciešamajām datorprogrammām. Audzēkņiem pieejams modernākais filmēšanas paviljons Latvijā ar profesionālu skaņu izolāciju un gaismošanas/skaņu tehniku.

 

Absolvējot tehnikumu saņemsi: diplomu par profesionālo vidējo izglītību (vidējā izglītība – kārtojot visus Valsts centralizētos eksāmenus un profesijas) Starptautisko IES Sertifikātu.

 

Pēc tehnikuma absolvēšanas varēsi mācīties: Latvijas Mākslas akadēmijā, Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Universitātē – jebkurā Latvijas augstskolā, kā arī citu valstu augstskolās – daudzi absolventi izmanto šo iespēju.

 

Ar tehnikumā iegūtajām zināšanām un diplomu varēsi strādāt: kultūras institūcijās (teātrī, kino, televīzijā), uzņēmumos, kas nodrošina un plāno dažādus gaismas mākslinieciskos risinājumus pasākumos, kino, televīzijā, teātrī un videofilmās.