Tēlniecības objektu dizaina speciālists

12345

 

Mācību ilgums – 4 gadi pēc  9. klases 

Stipendija – līdz 150 Eiro mēnesī 

Dienesta viesnīca – 3 minūšu attālumā no tehnikuma. 

 

Profesionālie priekšmeti:  Formu modelēšana, vides un arhitektūras pamati, stikla un keramikas formu modelēšana,  tēlniecības objektu dizains, materiālmācība un tehnoloģija, krāsu mācība, zīmēšana, gleznošana, kompozīcija, burtu mācība, fotografēšana, kultūras vēsture, mākslas stilu vēsture, dizaina vēsture, datorgrafika, dizaina teorija, tehniskā grafika, lietišķā grafika.

 

Programmas priekšrocības: 

Praktiskās iemaņas:

1. Tiek strādāts ar materiāliem, kā stikls, keramika, betons, ģipsis, koks, metāls, putuplasts un plastikāti.

2. Apgūtas materiālu apstrādes tehnikas: keramisko masu virpošana, termiskā apstrāde, Stikla aukstā un termiskā apstrāde, ģipša ķīļformas un silikona formas, griešana ar karsto stiepli.

3. Iegūtas zināšanas datorizētajās tehnoloģijās: 3D printēšana, CNC un 3D projektēšana 

 

Teorētiskās iemaņas:

1. Formas estētikas izpratne

2. Radošumu, iztēli un konceptuālu domāšanu veicinoši uzdevumi

3. Izpratne par interjera vides un publiskās ārtelpas iekārtošanu

4. Funkcionālā dizaina domāšana

 

Absolvējot tehnikumu saņemsi: diplomu par profesionālo vidējo izglītību (vidējā izglītība – kārtojot visus Valsts centralizētos eksāmenus + profesionalā kvalifikācija ). Papildus, tehnikums absolventiem ir iespēja iegūt starptautisko IES Sertifikātu.

 

Pēc tehnikuma absolvēšanas var mācīties: Latvijas Mākslas akadēmijā, Latvijas Kultūras akadēmijā, Tehniskajā Universitātē, Latvijas Universitātē – jebkurā citā Latvijas augstskolā, kā arī citu valstu augstskolās – daudzi absolventi izmanto šo iespēju.

 

Ar tehnikumā iegūtajām zināšanām un diplomu:  var kļūt par individuālo uzņēmēju. Radoši strādāt privātajā sektorā un būt daļa no uzņēmumiem, kas veic pakalpojumus mākslas un dizaina jomās.