Tekstilizstrādājumu dizains

12345

 

Mācību ilgums – 4 gadi pēc 9. klases
Stipendija  – līdz 150 Eiro mēnesī
Dienesta viesnīca – 3 minūšu attālumā no tehnikuma

Profesionālie priekšmeti: batika, datorgrafika, formu modelēšana, interjera pamati, aušanas tehnoloģija un materiālmācība, šūšanas tehnoloģija, apdruka, tehniskā grafika, tekstilmateriālu dizains, fotogrāfija, kultūras vēsture, mākslas stilu vēsture, dizaina vēsture, krāsu mācība, kompozīcija, burtu mācība, lietišķā grafika, zīmēšana, gleznošana,


Programmas priekšrocības: tekstils vairs nav iedomājams tikai plaknē, tas arvien attīstās dažādos virzienos – 3D tekstils, digitālais tekstils, eksperimentālais tekstils, kas dod audzēkņiem iespēju eksperimentēt un izmantot tehnoloģijas savu dizainu izstrādē.


Profesionālo mācību priekšmetu mērķis ir no pilnīgi nezinoša audzēkņa pakāpeniski izveidot profesionālu tekstilmateriālu speciālistu, iemācīt tam orientēties tekstilmateriālu un tehniku daudzveidībā un to pielietojumā gatavos, paša izstrādātos tekstila dizaina izstrādājumos. Tehnikums nodrošina audzēkņiem iespēju darbus izstrādāt no augstvērtīgiem materiāliem. Audzēkņi savu profesionālo pieredzi pilnveido organizējot modes skates, piedaloties izstādēs un konkursos.


Apmaiņas programmas dod audzēkņiem iespēju iepazīt citu skolu pieredzi, paplašināt savas zināšanas, veidot kontaktus, redzēt pasauli. Mūsu nodaļas audzēknes apmaiņas programmu ietvaros ir bijušas Itālijas, Portugāles, Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, Dānijas, Ungārijas, Lietuvas skolās un prakses vietās.


Absolvējot tehnikumu saņemsi: diplomu par profesionālo vidējo izglītību (vidējā izglītība – kārtojot visus Valsts centralizētos eksāmenus un profesijas)  Starptautisko IES Sertifikātu.

Pēc tehnikuma absolvēšanas var mācīties: Latvijas Mākslas akadēmijā, Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Universitātē – jebkurā Latvijas augstskolā, kā arī citu valstu augstskolās – daudzi absolventi izmanto šo iespēju.

Ar tehnikumā iegūtajām zināšanām un diplomu: var veidot savu uzņēmumu, kā arī strādāt uzņēmumos, kas saistīti ar tekstīliju izgatavošanu un to dizaina izstrādi.