Metāla mākslinieciskā apstrāde

12345

 

Mācību ilgums – 4 gadi pēc 9. klases
Stipendija  – līdz 150 Eiro mēnesī
Dienesta viesnīca – 3 minūšu attālumā no tehnikuma

Profesionālie priekšmeti: melnā metāla kalšana, sudrabkalšana, krāsaino metālu liešana, dekoratīvo konstrukciju un mehāniku, kā arī citas ar metāla māksliniecisko apstrādi saistītas prasmes. Audzēkņi ikdienā skicē, zīmē, veido, konstruē, apgūst stilu dekoratīvo elementu modelēšanu.
 
Programmas priekšrocības: praktiskums, ilgmūžība un skaistums ir metālmākslas izstrādājumu modelētāja pamatvērtības. tās rodas Eiropas vēsturiskajos stilos, etnogrāfijā, mūsdienu funkcionalitātē. Mums ir Latvijā lielākā melnā smēde ar 16 ēzēm, aprīkota rotkaļu darbnīca un jaudīgākā metālmākslas lējumu darbnīca.

Absolvējot tehnikumu saņemsi: diplomu par profesionālo vidējo izglītību (vidējā izglītība – kārtojot visus Valsts centralizētos eksāmenus un profesijas)  Starptautisko IES Sertifikātu.

Pēc tehnikuma absolvēšanas var mācīties: Latvijas Mākslas akadēmijā, Latvijas Kultūras akadēmijā, Latvijas Universitātē – jebkurā Latvijas augstskolā, kā arī citu valstu augstskolās – daudzi absolventi izmanto šo iespēju.

Ar tehnikumā iegūtajām zināšanām un diplomu: individuāli, metālapstrādes un dizaina darbnīcās, uzņēmumos, darbojoties radošā komandā, var būt citu speciālistu vadībā nodarbināta persona,  pašnodarbināta persona, kas veic individuālo komercdarbību.