Apģērbu dizains

12345

 

Mācību ilgums – 4 gadi pēc 9. klases
Stipendija  – līdz 150 Eiro mēnesī
Dienesta viesnīca – 3 minūšu attālumā no tehnikuma

Profesionālie priekšmeti: apģērbu konstruēšana-modelēšana, speciālā zīmēšana, šūšanas tehnoloģija un materiālmācība, automatizēta apģērbu projektēšana, apģērbu dizains, fotogrāfija, kultūras vēsture, mākslas stilu vēsture, tērpu dizaina vēsture, krāsu mācība, kompozīcija, burtu mācība, lietišķā grafika, zīmēšana, gleznošana, datorgrafika,.


Programmas priekšrocības:  apģērba dizaina specialitāte dod iespēju pētīt mūsdienu materiālus, modernās tehnoloģijas, konstrukcijas; radoši izstrādāt jaunas tērpu kolekcijas un pašiem tās realizēt. Mācību uzdevumi tiek izstrādāti atbilstoši mūsdienu modes aktualitātēm un tehnoloģijām. Audzēkņi savu profesionālo pieredzi pilnveido organizējot modes skates, piedaloties izstādēs un konkursos.


Mūsu audzēkņiem ir daudz priekšrocību, lai strādātu un veidot karjeru specialitātē. Pirmkārt, mums ir lieliski skolotāji, kuri dalās ar savām zināšanām, palīdz audzēkņiem atrast un izpaust savu radošo individualitāti. Otrkārt, darbnīcas aprīkotas ar labām profesionālām iekārtām, kā arī datortehnoloģijām. Skola nodrošina audzēkņiem iespēju darbus izpildīt no augstvērtīgiem materiāliem. Darbnīcas ir aprīkotas ar „Juki” profesionālām šujmašīnām, gludināmām iekārtām un atbilstošām datorprogrammām – visas iespējas produktīvam darbam. Specialitātes augsto  līmeni atzīmē kvalifikācijas komisija – no skolas neatkarīgi jomas profesionāļi.  


Erasmus + programma dod audzēkņiem iespēju iepazīt citu skolu pieredzi, paplašināt savas zināšanas, veidot kontaktus, redzēt pasauli. Mūsu nodaļas audzēkņi apmaiņas programmu ietvaros ir bijuši Itālijas, Portugāles, Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas, Dānijas, Ungārijas, Lietuvas skolās un prakses vietās.
Absolvējot tehnikumu saņemsi: diplomu par profesionālo vidējo izglītību (vidējā izglītība – kārtojot visus Valsts centralizētos eksāmenus un profesijas)  Starptautisko IES Sertifikātu.

Pēc tehnikuma absolvēšanas var mācīties: Latvijā un Eiropā talantīgiem, darba spējīgiem jauniem cilvēkiem modes dizainā ir plašas profesionālas iespējas. Mūsu audzēkņi daudzi turpina mācības gan LMA, RTU, gan arī ārzemēs, kā arī dodas absolventu mobilitātes programmās.


Ar tehnikumā iegūtajām zināšanām un diplomu: var veidot savu uzņēmumu, kā arī strādāt uzņēmumos, kas saistīti ar apģērbu izgatavošanu un to dizaina izstrādi.